Jana Simanovska

dr.sc.ing., Ekodizaina kompetences centrs

Skolas laikā man tik ļoti patika ķīmija, ka izvēlējos to studēt.  Kamēr studēju, brīnījos par studiju biedru un arī pasniedzēju nevērību pret ķīmisko vielu bīstamību un riskiem, kas mani pārliecināja, ka ķīmiķa profesija sievietei, kas vēlas ģimeni un bērnus, ir kaitīga, tāpēc darbu meklēju vides aizsardzības virzienā. Cik zinu, šobrīd tā attieksme ir mainījusies, un arī  ļoti nopietnos uzņēmumus darba vide ir daudz sakārtotāka.

 

Studiju laikos gadu studēju Vācijā, un sākotnēji iepirkos lētākajos veikalos, bet  sapratu, ka manam ķermenim tas nepatīk. Tad arī sāku pievērst vērību produktu izcelsmei un kvalitātei, jo ne vienmēr lētākais produkts ir man labākais.

 

Lai gan par ķīmisko vielu riskiem un kaitīgumu zinu daudz, tomēr ikdienā, lai mūsu ģimene ēstu tikai bioloģisko produktus, mani traucē tie paši iemesli, kas jūs – produktu pieejamība un cena. Un cena uz produkta iepakojuma vienmēr ir labāk saskatāma un saprotama nekā iespējamais pesticīdu atlieku daudzums parastajā pārtikas produktā, kas varbūt kaut kad kaut kādā veidā mani ietekmēs. 

 

Bet es mainu savus ieradumus, un manā virtuvē produktus parastos aizvien vairāk nomaina bioloģiskās lauksaimniecības produkti …  mani patiešām iepriecina, ka bioloģiskās lauksaimniecības produkti Latvijā kļūst arvien pieejamāki.  Tāpēc arī atbalstu šo kampaņu – pieaugot bioloģisko produktu popularitātei, būs vairāk pircēju, ražotāju, augs tirgus, un tie vairs nebūs tikai ļoti dārgi nišas produkti. Lai gan - tie tomēr būs dārgāki kā parastie, jo prasa vairāk roku darba, un arī pie tā ir jāpierod.

Padalies

Mūsu vēstneši