Gustavs Norkārklis

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs, bioloģiskās z/s "Salenieki" saimnieks

Ēšana ir neatņemams ikdienas rituāls, un pārtikas kvalitāte būtiski ietekmē cilvēka labsajūtu un veselību. Tas, kādu pārtiku izvēlamies, ir mūsu pašu ziņā, tāpēc ir būtiski pieņemt pareizākos lēmumus.  Ieteiktu dot priekšroku pēc iespējas veselīgākam uzturam un vēlams, lai pārtikas produkti būtu iegūti bioloģiskā ceļā. Bioloģiskā pārtika nesatur pesticīdu atliekvielas, un tās audzēšanā nav izmantoti minerālmēsli un citas lauksaimniecības ķimikālijas, turklāt, iegādājoties bioloģisko pārtiku mēs arī aiztaupām šo ķimikāliju nokļūšanu vidē un tādā veidā gūstam vēl lielāku labumu – tīru apkārtējo vidi sev un saviem bērniem.

 

Sen atpakaļ mani senči saimniekoja bioloģiski, un es tikai turpinu viņu aizsākto darbu. Nespēju iedomāties, ka varētu saimniekot citādi - nodarot kaitējumu sev, savai ģimenei, apkārtējai videi un līdzcilvēkiem. Nopelnītā nauda sniedz gandarījumu tikai tad, ja tā iegūta strādājot pēc labākās sirdsapziņas.

 

Lai mēs sasniegtu savu mērķi – bioloģiskā pārtika kā katra Latvijas iedzīvotāja ikdienas pārtika - ir ejams vēl tāls ceļš. Nozares stabilā attīstība, arvien plašāka bioloģisko produktu klāsta parādīšanās lielveikalos un patērētāju izglītotības pieaugums rāda, ka soli pa solim mēs pārliecinoši tam tuvojamies!

Padalies

Mūsu vēstneši