Gaļa
Kad galdā ir bioloģiski audzēta gaļa – liellops, cūkgaļa, trusis, jērs – tie ir īsti svētki. Bioloģiski audzēts lopiņš ir ēdis zaļu zāli vai bioloģiski audzētu lopbarību un dzīvojis svaigā gaisā. Dzimis kā bioloģisks lops, viņš nodzīvo savu laiku maksimāli pietuvināti dabiskajiem apstākļiem, aug nesteidzīgi un tiek personīgi aprūpēts. Bioloģiskajā lopkopībā neizmanto hormonu preparātus un antibiotikas, ķīmiskas zāles lopiņi dabū tikai izņēmuma gadījumos.
Tāpēc bioloģiskā gaļa ir tīra, tā ir liesāka, un, kā saka gardēži – lieliska, bagātīga garša – vajag mazāk, lai justos labāk paēdis.
Latvijā bioloģiski ražotas gaļas apjoms pakāpeniski palielinās - 2013. gadā saražots 3,5 tūkstoši tonnu gaļas, kas ir vairāk kā iepriekšējā gadā, un vērojams, ka arvien vairāk pieaug liellopu un aitas gaļas īpatsvars. Bioloģiskie zemnieki – mājražotāji piedāvā arī gaļas pārstrādes produktus.
Lai gaļas produkts iegūtu bioloģisko sertifikātu, tam jāiziet stingras pārbaudes visos ķēdes posmos – tiek pārbaudīta gan audzēšana, gan kaušana, sadalīšana un pārstrāde. Tikai tad, ja visi šie posmi atbilst bioloģiskās lauksaimniecības prasībām, gala produktam piešķir sertifikātu, un varam būt droši, ka tā ir īsta manta.