Dārzeņi

Bioloģiskajā saimniecībā audzis dārzenis ir bioloģisks jau no sēklas – tās zemnieki saglabā no savas iepriekšējās ražas, iegādājas no citiem bioloģiskajiem zemniekiem vai no sertificētiem pārdevējiem. Bioloģiskajā lauksaimniecībā izmantotās sēklas nekad nav kodinātas.

 

Augsnes auglība un veselīgums, mikroelementu sastāvs tiek nodrošināts dabīgā veidā, ievērojot pareizu augseku. Tā tauriņziežu dzimtas augi (pupas, zirņi, lucerna un citi) spēj veidot uz saknēm gumiņus slāpekļa uzņemšanai no gaisa, un tādā augsnē nākamajā gadā labi augs dārzeņi. Tos vēl pabaro ar organisko mēslojumu, zaļmēslojumu, kompostu. Nezāles vienkārši izravē.

 

Kartupeļi, burkāni, bietes, sīpoli, ķiploki, puķkāposti, brokoļi, selerijas, tomāti, paprika, čili, patisoni, kabači, spināti, salāti, pupas – Latvijas bioloģisko zemnieku audzēto dārzeņu klāsts ir plašs. Katrā saimniecībā audzē daudz dažādus dārzeņu veidus, daudzveidīgas šķirnes, un vienmēr to īstajā augšanas sezonā.

 

Ja pērkat bioloģiski audzētus dārzeņus, meklējiet uz to iepakojuma bioloģisko sertifikātu. Ja dārzeņus pārdod no kastēm, tad par sertifikāts jāvaicā pārdevējam vai pašam zemniekam.

 

Bioloģiski audzētus dārzeņus var iegādāties ekoveikalos, Tiešajā pirkšanā, zemnieku tirgos. 
Padalies