Augļi un ogas

Bioloģiskie augļi un ogas aug no bioloģiski audzētām sēklām un stādiem, izmanto saules gaismu, ūdeni un minerālvielas no augsnes, nogatavojas pakāpeniski, saskaņā ar dabas ritmiem. Tas nozīmē, ka tie aug tikai savā īstajā sezonā – un tieši tad ir vissvaigākie un garšīgākie.

 

Latvijā aug bioloģiskie āboli, plūmes, bumbieri, zemenes, avenes, arī arbūzi, melones un vīnogas, bet no citām valstīm un citām klimatiskajām zonām pie mums atved apelsīnus, banānus, persikus, mango un daudzus citus bioloģiskos augļus.

 

Ar kaitēkļiem, slimībām un nezālēm, kuras apdraud augļu kokus un ogulājus, bioloģiskajā lauksaimniecībā tiek galā, izmantojot dažādus dabīgus paņēmienus – iznīcinot nezāles un kaitēkļus fiziski, stādot līdzās augus, kuri palīdz viens otram un atbaida kaitēkļus. Bioloģiskajā augļu dārzā galvenie palīgi ir putni un labie kukaiņi, un zemnieki tos respektē un netraucē.

 

Vienmēr pārliecinieties, vai augļi un ogas, kuras jums pārdod kā bioloģiskas, ir sertificētas!

 

Bioloģiskos augļus un ogas var iegādāties ekoveikalos, zemnieku tirgos, Tiešajā pirkšanā. Citvalstu bioloģiskos augļus – arī lielākajos lielveikalos.
Padalies