BIRZĪ

 

Labanovsku ģimenē, kā jau daudzās, izsenis dzer bērzu sulas, kas iegūtas piemājas birzī - gan svaigas, gan uzglabā ziemai. Pirms dažiem gadiem tās no pagraba Cēsu pusē devās tautās un radās zīmols BIRZĪ. Kāpēc BIRZĪ? Birzs ir tas, kas Labanovskiem saistās ar latvisko tradīciju, ar svaigumu un veselību. Birzs - tā ir vieta, kur ejam atjaunoties, smelties spēku, un tajā pašā laikā - tā ir tik ļoti savējā, saudzējamā un lolojamā īpašā vieta.

 

Kā tas sākās? Bērzu sulas garšīgas ir svaigas, taču, lai tās saglabātu ilgstoši atspirdzinošas un vērtīgas, daudzu gadu laikā ģimenē tika izstrādātas jaunas receptes. Labanovski dzērienam pievienoja piparmētras, kas sulu padarīja atspirdzinošu, ilgstoši svaigu ar patīkamu aromātu, dzēriens tika atzīts par labu esam un bija pirmais, kuru sāka ražot ar zīmolu BIRZĪ. 

 

Tagad tam pievienojušies dzirkstošie bērza sulas dzērieni ar upeņu pumpuru, citronu un apelsīnu miziņu un karkadē tēju. Bērzu sula tiek iegūta no bioloģiski sertificētas bērzu birzs - tas nozīmē, ka bērzi aug tīrā vidē, kurā nav piesārņojums un kuras tuvumā nenotiek konvencionālā lauksaimniecība. Tātad - šī sula ir garantēti tīra. Piparmētu, citronu un apelsīnu dzirkstošie bērzu sulas dzērieni ir bioloģiski sertificēti un lepojas ar ekomarķējumu, jo arī tiem pievienotais cukurs un garšvielas ir bioloģiski sertificētas.  

 

Pats dzēriena tapšanas process sākas pavasarī, kolīdz zeme ir atkususi un bērzos sāk cirkulēt sulas. Trīs nedēļu laikā savāktās sulas pilda pudelēs, pievieno dabīgas piedevas, tad pudeles dodas uz pagrabu, lai sākots fermentācijas process, kura rezultāts - dzirkstošais un atspridzinošais BIRZĪ. Dzēriens viegli un atsvaidzinoši burbuļo, un piedevas ir tik tikko manāmas, tās nenomāc sulas garšu, bet padara to pavisam viegli neparastāku. Tas, kurš BIRZĪ bauda, piedzīvo nedaudz patīkama izbrīna -  it kā bērzu sulas, mums tik pazīstamās un tuvās, bet tomēr citādākas, tajās ir kaut kas tieši tik nedaudz vairāk, lai tradicionālais un jaunais savienotos patīkami dzirkstošā līdzsvarā, aizrautu un ielīksmotu.

 

BIRZĪ ir lielisks slāpju remdētājs, ideāli piemērots svētkos kā bezalkoholisks šampanietis, patīkama sastāvdaļa atspirdzinošos kokteiļos. Vairāk varat izlasīt www.birzi.lv

Padalies

Citi stāsti