Veselīga vide
Saimniecība kā vienota sistēma
Bioloģiskā pārtika – loģiski, ka bez agroķīmijas. Bet ne tikai. Bioloģiskā lauksaimniecība ir daudz kas vairāk – tā ir saimniekošana saskaņā ar dabas ritmiem, saudzējot vidi un saglabājot bioloģisko daudzveidību. Viss notiek vienotā ciklā – govis ēd bioloģiski audzētu burkānu lakstus, un dod mēslus augsnes bagātināšanai, kurā nākamgad augs jau cita kultūra. Mainot kultūras – ievērojot augu seku, bioloģiskie zemnieki panāk auglīgu un bagātu augsni, kurā ir gana minerālvielu un slāpekļa. Gudra kultūru kombinēšana ļauj samazināt slimību un kaitēkļu risku kā arī kontrolēt nezāles. Savukārt govju mēsli tiek kompostēti un no tiem rodas organiskais mēslojums – viss, kas notiek saimniecībā tā ir saistīts savā starpā.
Bez ķīmiskiem minerālmēsliem
Bioloģiskajā saimniekošanā vadās pēc principa, ka tikai dzīvā augsnē var izaudzēt pilnvērtīgus augus. Tādēļ rada labvēlīgu vidi mikroorganismu darbībai un barības vielas nodrošina ar organisko mēslojumu, zaļmēslojumu un kompostu.
Pret kaitēkļiem un slimībām – dabīgi
Veselīgā un auglīgā augsnē izaug spēcīgs un veselīgs augs, kurš ir izturīgs pret slimībām. Bet, ja slimības tomēr rodas, tās tiek apkarotas ar dabīgiem līdzekļiem. Un nav ko slēpt, reizēm raža iet bojā. Jo bioloģiskajā lauksaimniecībā svarīgi nevis iegūt pēc iespējas vairāk tonnu pēc iespējas ātrākā laikā, bet izveidot harmonisku un dabīgu sistēmu.
Ar kaitēkļiem un slimībām tiek galā, veidojot saimniecībā dabīgu līdzsvaru – tā, lai ir putni, kas noēd kaitēkļus, lai līdzās aug tādi augi, kas palīdz viens otram un atbaida kaites. Saimniecības katru gadu maina augšanas vietas – ievēro augu seku, jo lauka pupas sagatavo labu augsni miežiem, bet rudzi un kvieši būs labi priekšaugi dārzeņiem.
Tās ir zemnieku gadu gadiem krātas zināšanas, pieredze un gudrība, kas dod mums tīru pārtiku un tīru, veselīgu vidi.