Tīra pārtika

 

Bez sintētiskiem ķīmiskiem pesticīdiem

Bioloģiskā pārtika ir tīra, garšīga un pilnvērtīga. Kā mēs to zinām? Jo tā audzēta saskaņā ar bioloģiskās lauksaimniecības principiem – bez ķīmiskiem pesticīdiem pret kaitēkļiem, bez ķīmiskiem herbicīdiem nezāļu iztīrīšanai un bez ķīmiskiem līdzekļiem slimību apkarošanai. Bez toksiskā kokteiļa, kurš gadu gadiem uzkrājas vidē un mūsu organismā.

 

Bagāta ar minerālvielām

Bioloģiskie dārzeņi un graudaugi uzņēmuši minerālvielas un mikroelementus no dzīvas un dabīgi bagātīgas augsnes, kura pabarota ar bioloģisku mēslojumu, saulē un lietū stiprinājušies un auguši nesteidzināti. Bioloģisko pienu un gaļu dod lopi, kuri ēd dabīgu barību un elpo svaigu gaisu ganībās, un neēd ģenētiski modificētu soju vai kukurūzu. Bioloģisko medu bites ievāc pļavās, kuras ir tīras un dabīgas.

 

Bez ĢMO

Un tas ir pavisam cieti - bioloģiskā pārtika nesatur ģenētiskos modificētus organismus (ĢMO), jo ir stingri aizliegta ne tikai ģenētiski modificētu augu audzēšana, bet arī to izmantošana lopbarībā un produktu pārstrādē.

Par to, cik daudz Latvijā izmanto ĢMO saturošo dzīvnieku barību, lasiet šajā pētījumā.   

 

Bez mākslīgām piedevām

Produkti, kas ražoti no bioloģiskajā lauksaimniecībā audzētām izejvielām un marķēti ar bioloģisko sertifikātu, nesatur kaitīgās E vielas, mākslīgus konservantus, krāsvielas vai smaržvielas.

 

Tas ir tāpat kā ar cilvēku. Ja mēs dzīvojam veselīgi, līdzsvaroti un dabīgi, slimojam mazāk un ķīmiskas zāles nav vajadzīgas. Bioloģiskā lauksaimniecība ir veselīga un līdzsvarota sistēma, kurai nav vajadzīgi ķīmiski palīgi. Loģiska sistēma. 

 

 

Padalies