RTU meklē klimata pārmaiņu inovatorus

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažādu nozaru profesionāļus un uzņēmumus pieteikties dalībai pasaules vadošajā mobilitātes programmā «Pioneers into Practice 2018», kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu.

 

«Pioneers into Practice 2018» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate KIC» atbalstīta izglītības un mobilitātes programma profesionāļiem, kurā apvienojas industrijas pārstāvji, mazie uzņēmumi, augstākās izglītības iestādes, zinātnes institūti, valstiskās un nevalstiskās institūcijas. Tā ir vadošā profesionāļu mobilitātes programma pasaulē, kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu.

 

RTU kā «Climate KIC» biedrs aicina dažādu jomu profesionāļus, kuri vēlas izprast bioekonomiku, cirkulārās ekonomikas pamatprincipus, inovāciju sistemātisko pieeju un gūt praktisku pieredzi, strādājot ar Latvijas un Eiropas vadošajām institūcijām, pieteikties dalībai programmā. Vienlaikus tiek uzrunāti arī Latvijas uzņēmumi, izglītības iestādes, zinātnes institūti, valsts un nevalstiskās organizācijas, kas būtu ieinteresētas uzņemt praksē vadošos profesionāļus no visas Eiropas un, noslēdzoties programmai, saņemt nebijušus risinājumus un pieejas, kas var palīdzēt turpmākai darbībai.

 

Programma «Pioneers into Practice 2018» ilgs no šā gada maija līdz novembrim, dodot iespēju desmit profesionāļiem gūt plašāku skatījumu par klimata pārmaiņu ietekmi, piedalīties praktiskās nodarbībās, tiešsaistes apmācībās, darboties starpdisciplinārās komandās, izstrādāt ar klimata izmaiņām saistītu projekta risinājumu un saņemt 2000 eiro stipendiju, lai dotos četru līdz sešu nedēļu praktizēties kādā no dalībvalstu vadošajām organizācijām un nonākt saskarē ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem no visas Eiropas.

 

Interesentiem ir iespēja pieteikties līdz 15. aprīlim, aizpildot elektronisko anketu.

 

2017. gadā programmā pirmo reizi piedalījās dažādu nozaru profesionāļi no Latvijas, vairākas nedēļas praktizējoties ārvalstīs un piedāvājot risinājumus vides problēmām dažādās Eiropas valstīs, bet programmas finālā sniedzot savu redzējumu divu Latvijas biedrību – «Ekodizaina kompetences centrs» un «homo ecos:» – izaicinājumiem. Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu plūsmas bremzēšanai tika piedāvāts radīt sociālo tīklu, bet oglekļa dioksīda emisiju samazināšanai pašvaldībās – aktīvi izmantot zaļo iepirkumu.

 

Plašāka informācija

 

 

Avots: Rīgas Tehniskā universitāte

Padalies