Tiešraides kamera sekos līdzi bišu gaitām

Pateicoties IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite” nodrošinātajam tehnoloģiskajam risinājumam, Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja tiešsaistē vērot medus bišu un citu apputeksnētāju gaitām, sekojot līdzi notiekošajam Āgenskalna “Bišu vēstniecībā”. Iniciatīvas organizators ir Latvijas Biškopības biedrības (LBB), un aktivitāte norisinās programmas “Bišu draugs” ietvaros.

 

Tiešraides tiks translētas “Bišu draugs “Facebook lapās “Bišu draugs” https://www.facebook.com/bisudraugs un “Bite” https://www.facebook.com/BiteLV, kā arī “Bišu draugs” mājaslapā bisudraugs.eu.

 

Pasaules bišu dienā, 20. maijā tika atklāta programma “Bišu draugs”, kā arī pirmā medus bišu un pārējo apputeksnētāju apskates vieta “Bišu vēstniecība”. Programmas mērķis ir ne tikai pievērst uzmanību sarūkošajam bišu skaitam pasaulē, vienlaikus uzsverot to svarīgo lomu bioloģiskajā daudzveidībā un pārtikā, bet arī palīdzēt sadarboties apputeksnētāju populācijas veicināšanā iesaistītajām pusēm. Proti, sabiedrībai, valsts un pašvaldību institūcijām, nevalstiskajām organizācijām, uzņēmējiem un pārējiem interesentiem. Pateicoties projekta digitālajiem risinājumiem, “Bišu vēstniecība” tagad ir aprīkota ar kameru, kas nepārtraukti fiksēs bišu ikdienas gaitas, tā populācijas vērošanu padarot pieejamu krietni plašākā mērogā.

 

“Jūnijs ir bišu saimēm viens no darbīgākajiem mēnešiem. Iestājoties siltam laikam un ziedēšanas sezonai, bites intensīvi veic apputeksnēšanu vācot gan nektāru, gan putekšņus. Ievākto putekšņu krāsa raksturo augus, kurus bites apputeksnējušas. Šajā periodā notiek arī intensīva saimes attīstība un palielinās bišu skaits stropā. Savukārt tad, kad stropā kļūst pārāk šauri, bites meklē paplašināšanas iespējas un sāk gatavoties spietošanai. Vērot bišu gaitas savām acīm “Bišu vēstniecībās” ir unikāla iespēja Latvijas iedzīvotājiem,” stāsta Jānis Kronbergs, Latvijas Biškopības biedrības padomes pārstāvis un programmas “Bišu draugs” vadītājs.

 

J. Kronbergs arī atzīst, ka tiešraide un digitālie rīki ir lielisks veids, kā mūsdienās rosināt sabiedrības interesi par apputeksnētājiem.

 

Par "Bišu draugs”:

Programma “Bišu Draugs” ir Latvijas Biškopības biedrības atklāta sadarbības vide apputeksnētāju izzināšanai un populācijas veicināšanai. Programmas mērķis ir izglītot sabiedrību par bišu un pārējo apputeksnētāju nozīmi dabā, un vairot zināšanas par šo kukaiņu populācijas veicināšanas pasākumiem.

 

 

Papildus informācija:

Jānis Kronbergs
Tālr.: +371 29418449

E-pasts: [email protected]

www.bisudraugs.eu

Padalies