“Novada Garša”2020 aicina pieteikties ražotājus!

 

Jau piekto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā pasākuma “Novada Garša” ietvaros ikvienam visā Latvijā būs iespēja iepazīt mazo ražotāju un mājražotāju daudzveidīgo produkcijas klāstu.

 

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Šogad “Novada Garšas” vadmotīvs ir – kopdarbība. No tāsbieži vien atkarīga daudzu labu ieceru izdošanās vai neizdošanās. Arī četri reģionālie pasākumi ar noslēgumu Rīgā, Hanzas peronā, nav iedomājami bez vispusīgas sadarbības - ar un starp ražotājiem, pircējiem, restorānu un pašvaldību ļaudīm. Tādēļ aicinu izmantot “Novada Garša” sniegtās iespējas iepazīt vienam otru, lai veidotu labu kopdarbību.”

 

Pasākuma “Novada Garša” mērķis ir veicināt vietējo ražotāju produkcijas noietu, kā arī izglītot un informēt sabiedrību par tās priekšrocībām; saimniekiem, pie kuriem var iegādāties Latvijā audzētus produktus. Vienlaikus tā ir iespēja kā šefpavāriem rast sev jaunus sadarbības partnerus, tā pašvaldībām uzrunāt potenciālos piegādātājus, laiZaļā iepirkuma ietvaros nodrošinātu ēdināšanas iestādes ar vietējo produkciju.

 

 “Novada Garša” 2020. gadā solās būt piesātināta ar jauniem atklājumiem un izzinošu informāciju. Pirmais pasākums gaidāms jau 6.jūnijā Vidzemē, kur Daugavas krastā ikviens aicināts kopā svinēt Ikšķiles 835.dzimšanas dienu. Savukārt 4.jūlijā Kurzemē aicinām iepazīt un izbaudīt dabas tuvumu pie Nabas ezera, 25.jūlijā Zemgalē tiksimies atpūtas kompleksā “Miķelis”, kur iepazīsim latviešu senatni un saimnieku lepnumu – iespaidīgu senu auto un lauksaimniecības tehnikas kolekciju. Aizraujoša solās būt arī tikšanās Latgalē 8.augustā – tur lielākajā pierobežas zemnieku saimniecībā “Kotiņi” būs iespēja iepazīt modernākās tehnoloģijas, fantastiskus graudaugu produktus un seno miežu ceļu. Savukārt 2. un 3. oktobrī Rīgā visu novadu ražotāji saplūdīs izklaides centrā “Hanzas perons”, lai arī galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem būtu iespēja iepazīt Latvijas reģionu ražotāju, pavāru, saimnieču izdomas bagāto un pašu rokām darināto produkciju.

 

Jāpiebilst, ka tieši Hanzas peronā šogad pirmo reizi noskaidrosies arī konkursa “Novada iecienītākais medus 2020”uzvarētājs!

 

LLKC izveidojis elektronisku ražotāju katalogu www.novadagarsa.lv, lai pasākumos iepazītos ražotājus ikviens varētu atrast arī citā laikā, izpētot, ko viņi vēl piedāvā, kādi kvalitātes sertifikāti izsniegti viņu produktiem, vai drīkst pieteikties saimniecības apmeklējumam u. c. Katalogā informācija tiek regulāri atjaunota un papildināta.

 

Uzmanību!Ražotāji savu dalību “Novada Garša” pasākumos var pieteikt, reģistrējoties norādītajā linkā vai pie reģionu atbildīgajiem:

  • Ikšķile, Ozoliņu skvērs, Vidzeme

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDQv9PxVJN5Z7okf10wmhedcEZb4H8zRnJ3_vMcrOLuWGJog/viewform

Inese Gaumane (LLKC Valmieras birojs): 26306139, [email protected]

Elīna Masteiko (LLKC Ogres birojs): 28331239, [email protected]

 

  • Nabas ezers, Kurzeme

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfI3EFkejFwTwErJFRoNb08KAqRODNvyO0WczA1sjDHNRslhg/viewform

Linda Dūdiņa-Hoiere (LLKC Kuldīgas birojs): 29147935,[email protected]

 

  • Atpūtas komplekss “Miķelis”, Zemgale

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGOqihpdGYyYwjGVX_lhjRiZJjGUyTpj5XSWXNHz2kZYYyrQ/viewform

Ilze Rūtenberga-Bērziņa (LLKC Ozolnieki): 29172125, [email protected]

Elīna Masteiko (LLKC Ogres birojs): 28331239, [email protected]

 

  • Z/s “Kotiņi”, Latgale

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9-JvBS3zl5AdYkPKmmq4apsszykEXQKXvOUeWMwCy8iEHhw/viewform

Artūrs Pavļukevičs(LLKC Krāslavas birojs):25909636, [email protected]

Nora Boka (LLKC Balvu birojs): 27874785, [email protected]

 

 

 

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Padalies