Iznācis žurnāla BIOLOĢISKI pirmais numurs

Janvāra beigās Latvijas žurnālu saimei pievienojies jauns izdevums – žurnāls BIOLOĢISKI.

Izdevuma saturs ir informatīvi izglītojošs ar mērķi vienot un stiprināt bioloģiskās lauksaimniecības nozari Latvijā. Žurnāla auditorija ir bioloģiskie lauksaimnieki un bioloģiskās produkcijas ražotāji, kā arī visi tie, kuriem rūp kvalitatīva pārtika un tīra vide Latvijā. Žurnāla izdevējs ir biedrība Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija.

 

Pirmajā BIOLOĢISKI numurā lasāma saruna ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, kurš pauž atbalstu zaļā publiskā iepirkuma «remontam», lai bioloģiskās pārtikas īpatsvars sabiedrības veselībai nozīmīgajā iepirkuma procedūrā sasniegtu 100%. Žurnāls ministru izvaicā par konvencionālo saimniecību lobiju, pesticīdu izmantošanas politiku un «sauso atlikumu» no graudkopības lielsaimniecībām.

 

Žurnālā lasāms Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētāja Jāņa Šolka viedoklis par bioloģiskā piena tirgus attīstības tendencēm, kā arī biškopja Andreja Brieža pārdomas par bioloģiskās biškopības un pesticīdu lietotāju sadursmi Teiču rezervātā un normatīvajos aktos.

 

Lasītājus iepazīstinām ar bioloģisko lauksaimnieku «bībeles» – bioregulas – restartu, publicējot tās būtību, mērķus un pamatprincipus. Lasāms modernās gaļas liellopu saimniecības Kolumbi stāsts, kā arī atziņas, ko gadu gaitā guvuši bioloģiskās  lauksaimniecības pionieri Latvijā – Māra un Dainis Bergmaņi Rendas pagasta Upmaļos. Tāpat lasītāji var iepazīties ar pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem par tiešās sējas metodi.

 

Šogad turpmākie žurnāla BIOLOĢISKI numuri iznāks aprīlī, jūlijā un oktobrī. Žurnāla pirmo numuru bez maksas saņēma vairāk nekā 4000 bioloģisko zemnieku saimniecību visā Latvijā. Turpmāk žurnālu BIOLOĢISKI bez maksas savās pasta kastītēs saņems Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas biedri, savukārt ikviens interesents, sākot ar martu, to varēs abonēt Latvijas pasta nodaļās vai https://abone.lv/.

 

 

Papildus informācija:

Žurnāla BIOLOĢISKI galvenais redaktors Raivis Bahšteins

Tālr. 29495001; [email protected]

Biedrība Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija

Padalies