Ēd no lauka droši! Noslēgusies raidījuma Mans BIO grozs pirmā sezona

Gada nogalē sadarbībā ar portālu Delfi publicēts pēdējais zaļās lapiņas videostāsts izzinošajā raidījumā Mans BIO grozs par to, kā tiek ražota pārtika Latvijas bioloģiskajās saimniecībās.

 

Vai bioloģiskos ābolus var ēst ar visu mizu? Cik tālu no bio dravas drīkst atrasties konvencionālie rapšu lauki? Vai bioloģiskie liellopi ietekmē klimata sasilšanu? Deviņās sērijās raidījuma Mans BIO grozs vadītājs, radio balss un digitālā satura veidotājs Lauris Zalāns pēta bioloģisko produktu ceļu no lauka līdz šķīvim, apmeklējot bioloģiski sertificētas saimniecības un izvaicājot ražotājus.

 

Katra sērija ir papildināta ar statistiku un dažādiem faktiem par bioloģiskās lauksaimniecības platībām, saražoto produkciju un prasībām, kas jāievēro bioloģiskās pārtikas ražotājiem un pārstrādātājiem, kā arī uz ielas satikti cilvēki dalās viedokļos par to, kas, viņuprāt, ir bioloģiskā pārtika, kā atpazīt bioloģiskos produktus, kādi bioloģiskās pārtikas produkti nonāk skolu ēdināšanā u.c.

 

Mans BIO grozs skatītāji var uzzināt, ar kādām metodēm strādā bioloģiskie lauksaimnieki dārzeņu saimniecībā Salenieki, graudkopības uzņēmumā Spāres-L, piena lopkopības saimniecībā Bļodiņas, garšaugu un ārstniecības augu saimniecībā Silpurmašas, kazu fermā Birznieki, broileru saimniecībā Karotītes, ābolu dārzā Kurpnieki, gaļas liellopu saimniecībā Tauri (Neganti gardi) un biškopības saimniecībā Kalna Smīdes-1. Raidījumam veltītajā sadaļā portālā Delfi var iepazīties ar plašāku informāciju par bioloģisko lauksaimniecību Latvijā.

 

Raidījumu Mans BIO grozs var noskatīties portālā Delfi un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas Youtube kontā. Raidījums tapis Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas sabiedrības izpratnes veicināšanas kampaņas par bioloģisko lauksaimniecību BioLoģiski ietvaros.

Padalies