Aicinām piedalīties tiešsaistes konferencē "Tālredzīgi un saskaņā ar dabu"

Aicinām 3. decembrī uz bioloģiskās lauksaimniecības konferenci “Tālredzīgi un saskaņā ar dabu”. Konferences programma veltīta pētījumiem un prakstiskajai pieredzei,  produktīvai bioloģiskajai saimniekošanai un kvalitatīvas bioloģiskās produkucijas ražošanas nodrošināšanai.

 

Pirmā konferences tēma veltītai augsnes auglības uzlabošanai. Šajā sadaļā video ierakstā būs iespējams klausīties augsnes mikrobioloģes Elaines Ingamas (Elaine Ingham, Soil food web) no ASV runu par augsnes mikroorganismu nozīmi augsnes auglības veidošanā. Šajā tēmā ar praktisko pieredzi augsnes auglības uzlabošanai Latvijā dalīsies agronoms Andris Sabitovs no SIA “Tand Ukri”, Jānis Kažotnieks no LLKC un Dr. agr. Līga Lepse no Dārzkopības institūta.

 

Otrā konferences tēma veltīta produktīvu zālāju apsaimniekošanai.  Pētniece Dr.  Sc. Ieviņa Stūrīte no Norvēģijas Bioekonomikas institūta informēs par ilgstoši veiktu pētījumu par ilggadīgo zālāju produktivitātes rādītājiem Norvēģijā. Par saimniecības “Kalnadruvas” pieredzi reģeneratīvās lauksaimniecības prakšu ieviešanā un dējējvistu audzēšanu mobilās novietnēs pļavās dalīsies saimnieki Sintija un Ingus Druvas. Savukārt Krista Baumane atklās bioģiskās liellopu gaļas potenciālu vietējam tirgum, ko papildinās Gunārs Vīgants, “Neganti gardi” saimnieks, stāstot par savu pieeju bioloģiskās liellopu gaļas piegādes ķēdes attīstībā.

 

Trešā tēma veltīta daudzveidīgām saimniekošanas praksēm, kas sniedz lielāku labumu gan makam, gan videi. Konferences tēmā par pieredzi eksportspējīgu bioloģisko produktu ražošanā dalīsies: par bioloģisko upeņu ražošanu SIA “Krogzeme” saimnieks Andris Krogzems un  “Aloja Starkelsen” direktors Jānis Garančs – par pelēko zirņu miltu eksportu.

 

Konferences izskaņā pārstāvji no ZM, VARAM, VM un LLKC piedalīsies Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas organizētā diskusijā par rīcības plānu bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai Latvijā.

 

Konferencē aicinām piedalīties bioloģiskos lauksaimniekus, politikas veidotājus, konsultantus un visus citus interesentus,  kam interesē saimniekošana ar agroekoloģijas praksēm un bioloģiskās lauksaimniecības attīstība Latvijā.

 

Piedāvājam iespēju iepriekš pieteikties dalībai konferencē, lai saņemtu atgādinājumu un saiti uz konferences tiešraidi uz e-pastu: https://www.mitto.me/bio/pieteikties

 

Tiešraide būs skatāma: www.laukutikls.lv.

 

Dalība konferencē ir bez maksas.

 

Plašāka informācija: Lāsma Ozola, LLKC Augkopības nodaļas projektu vadītāja, e-pasts: [email protected], tālr. 26447400.

Padalies