BioLoģiski! dodas uz sarunu festivālu LAMPA!

 

Sestdien, 2. jūlijā mēs dodamies uz Cēsīm, uz sarunu festivālu LAMPA, kur BioLoģiski! "siltumnīcā" Cēsu pils parkā gaidīsim ar sarunām par pārtiku un bioloģiskās pārtikas degustācijām. Lūk, mūsu programma! 

 

10:00

 

Bioloģiskās brokastu degustācijas

 

Dienai sākoties, aicinām uz bioloģiskām uzkodām impovizētā “siltumnīcā” – nogaršot un izpētīt bioloģiskos produktus, izspēlēt Bioloģisko laimes ratu. Šajā laikā varēsiet apdomāt un sagatavot savu bioloģisko jautājumu – asu vai mierīgu, bet tādu, lai vakarā paredzētā jautājumu atbilžu sesija būtu pietiekami garšvielām bagāta.

 

12:00

 

Pesticīdi un bites

 

Jana Simanovska – ķīmiķe, inženierzinātņu doktore zina ļoti daudz par pesticīdiem. Viņa saka – ja mēs turpināsim tāpat kā līdz šim, tad pēc gadiem nāksies iet pašiem apputeksnēt augus, jo pesticīdu pārmērīgas lietošanas dēļ būs samazinājies bišu daudzums pasaulē.

 

Andrejs Briedis ir bioloģiskais dravnieks no z/s “Priežukalns”. Andrejs zina par bitēm ļoti daudz. Arī to, cik tālu tās var aizlidot, lai ievāktais nesums nāktu no tīras vides un medus būtu garantēti tīrs.  Vai viņš arī uzskata, ka bites ir apdraudētas?

 

14:00

 

Izgaršojam BIO ar Ēriku Dreibantu

 

Ēriks Dreibants, restorāna “3” šefpavārs lieto bioloģisko pārtiku ikdienā un ikdienā arī to izmanto savā restorānā, apgāžot mītus, ka bioloģiskā pārtika ir pārlieku dārga un nepieejama. Kāpēc viņam tas ir svarīgi? Vai tā ir īpaša garša vai kas cits? Vai bioloģiskie produkti kļūs par ikdienas pārtiku? Kas tam traucē?

 

Protams, Ēriks ne tikai runās, bet arī gatavos un cienās.

 

16:00

 

Mēs ēdam = mēs balsojam

 

Katra mūsu maltīte ir balsojums – par to, kam mēs ar šo maltīti dodam darbu, kādu pārtikas sistēmu mēs atbalstām. Vai mēs esam sasaistīti pārtikas sistēmas ietvaros jeb mēs to varam mainīt, mainot arī savus paradumus? Ko tieši mēs iegūstam tad, kad izvēlamies bioloģisku pārtiku? Tā ir ne tikai garša, uzturvērtība, tīrs produkts. Tam ir arī plašāka nozīme. Par to - Jānis Brizga, vides zinātnieks un Lāsma Ozola, pārtikas sistēmu eksperte.

 

18:00

 

Bioloģiskās sarunas – āķīgie jautājumi

 

BioLoģiski! “siltumnīcā” visu dienu krāsim jautājumus. Vakarpusē gaidīsim uz bioloģisko jautājumu un atbilžu sesiju, kurā gribam dzirdēt visus, arī pašus skeptiskākos un izaicinošākos jautājumus. Jo mūsu ekspertiem būs atbildes. Pavisam godīgas un atklātas.

 

Vai bioloģiskā pārtika ir tā, par ko uzdodas? Vai tā ir savas cenas vērta? Vai tā var pabarot pasauli? Kāpēc par to vispār tik daudz jārunā?

 

Visu laiku – bioloģisko produktu degustācijas, Bioloģiskais laimes rats un informācija par bioloģisko pārtiku. 

 

Tiekamies! 

Padalies